Kohelet, 2010 yılında 10 kere İstanbul Caddebostan Kültür Merkezi’nde oynanmış ilk tiyatro eserim.

Kohelet, bir aşk öyküsü olduğu kadar aynı zamanda bir anlam arayışı, bir yas ve bir kıskançlık öyküsü. Profesör Doktor Ahmet Ercan dünyaca tanınan bir düşünür ve yazardır. İstanbul’da saygın bir üniversitede edebiyat ve felsefe dersleri vermekte, bir gazetede köşe yazarlığı yapmakta ve her hafta kendi televizyon programında güncel konuları irdelemektedir. Ancak, ekranda onu izleyenlerin, okuyanların ve dinleyenlerin bilmedikleri derin bir acı Ahmet’i sahip olduğu tüm bilgilerin, kazandığı tüm ödüllülerin ve statünün hiç bir anlamı olmadığına inandırmıştır.

Ahmet yeni yazdığı bir kitap için araştırma yaparken, Kral Süleyman tarafından M.Ö.1400’lü yıllarda yazıldığına inanılan Kohelet adlı bir kitap ile karşılaşır. Kral Sülyeman, binlerce yıl önce kendisinin hislerini fade etmiş ve tüm ihtişamının içinde ‘boşların boşu, herşey boş, bomboş!’ diye ilan etmiştir.

Ahmet’in eşi Sevgi’de sessiz sessiz acı çekmektedir ve artan bi şekilde Ahmet’in artık onu sevmediğine inanmakta, tüm gelecek ümitlerini yitirmeye başlamaktadır. Tutkulu bir aşkla başlayan ve git gide soğuyan evlilikleri ve sessizleşen evleri, Sevgi’nin bir sanat kursunda tanışdığı alımlı Şirin ve kendisini yoktan var etmiş zengin bir iş adamı olan eşi Alp’in onları ziyarete gelmeleri ile sarsılır. Durmadan çalan telefonlar şok suçlamalara ve tartışmalara yol açar. Ahmet ve Sevgi en korktukları acıları ile yüzleşmek zorunda kalır ve etraflarını saran karanlığın en derinlerinde güçlü bir ışık kaynağı bulurlar.